Wrocław

Podsumowanie interwencji służb po piątkowych burzach we Wrocławiu

Skutki piątkowych zjawisk pogodowych

Piątkowy front burzowy spowodował we Wrocławiu lokalne utrudnienia. Służby miejskie oraz ratunkowe pracowały przy usuwaniu skutków wichur i intensywnych opadów. Obecnie sytuacja w komunikacji miejskiej jest ustabilizowana, a sieć transportowa funkcjonuje zgodnie z rozkładem.

Praca służb ratunkowych i energetycznych

Państwowa Straż Pożarna przyjęła łącznie 58 zgłoszeń, z czego 53 dotyczyły wiatrołomów, a 5 lokalnych podtopień. W zakresie infrastruktury energetycznej największe utrudnienia wystąpiły na terenie Leśnicy oraz Żernik. Zgodnie z prognozami IMGW, mieszkańcy powinni zachować ostrożność również dzisiaj, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia kolejnych burz w regionie.

Źródło: Portal Wroclaw

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *